Чи є різниця між україномовними українцями і російськомовними? Ні…
Чи є різниця між українцями, як такими, і іншими людьми, котрі знаходяться “на орбіті” України? Так.
Ми можемо сратись між собою, і це типу норм. Норма суспільства, якщо вам так буде ясніше. А от коли ти срешся з кимось з іншої країни, навіть при тому, що він розуміє твої слова, а ти його – ви дуже різні. У вас різні погляди на світ. В певному сенсі, так, у вас різні світи. Заплутано? Ок. Поясню інакше.
Ти можеш десять раз розуміти (хоч віддалено) польську, білоруську, чеську, чи будь яку іншу мову країн, що поряд з Україною. Але розуміння мови не дає тобі розуміння людей. Ти можеш чути їх, але не відчувати. А слова без “відчуттів”, як любов без почуттів.
Здається зараз я більше зрозумів слова Арестовича відносно тих же білорусів. В дусі “ми не будемо друзями. Просто є країна, що є по сусідству. Є ми. Не воюємо – і вже добре”.
Ну і…